środa, 18 marca 2015

Coś nowego - serwetka

To moja pierwsza serwetka, nie jest idealna  i miałam z nią sporo zawirowań począwszy od tego czy robiąc serwetki odwraca się je na drugą stronę? Tak, tak, nie śmiejcie się, tak właśnie myślałam. Przyzwyczaiłam się, że chusty się odwraca, stąd taka myśl :))))Druga sprawa to przejście z jednego okrążenia na drugie, czyli łańcuszek zwrotny, tak to się chyba nazywa. Widać go , odróżnia się od słupków i mnie osobiście to trochę drażni, no ale z drugiej strony, kto nie "wtajemniczony" to może nie zauważy.Serwetkę naciągnęłam na szpilkach, pozostawiłam do wyschnięcia, nie krochmaliłam, nie prasowałam. Jest jaka jest. Nie za specjalnie ciągnie mnie do ich robienia ale obiecałam sama sobie, że nauczę się różnych rzeczy, między innymi serwetek.Wspomnę jeszcze, że kolorek jest o niebo ładniejszy w realu, jakoś nie udało mi się go uchwycić. Narobiłam mnóstwo zdjęć i wszystkie w takim samym odcieniu... niestety :(

Dane techniczne:
kordonek - Maja 5, Ariadna
kolor - 340
szydełko - 2mm
źródło - Anna Robótki 1/2015

7 komentarzy:

 1. Serwetka piękna, podziwiam. Ja nie potrafię takich rzeczy robić. Co do łańcuszka zwrotnego - nic nie widać. Ala ja ta niewtajemniczona więc mam prawo nie widzieć ;)
  Pozdrawiam ciepło, Marta

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wyszła! Co do łańcuszka to zawsze będzie się odznaczał,ale patrząc na całość to z lupą chyba trza go szukać:)
  Zdjęcie na całym świecie najgorsze robię ja...ale odkrykłam ,że jak aparat nie chce uchwycić właściwego koloru to trzeba zmienić tło.Sróbuj podłożyć jakiś inny kolor pod serwetkę:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna serwetka :-) Śliczny wzór i doskonały kolor.
  Zgadzam się z Katarinką - tego słupka zwrotnego w ogóle nie widać - przypatrywałam się i niestety nie znalazłam go.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Serwetka jest przecudna :) W życiu takiej nie zrobię i wcale Ci się nie dziwię, że nie wiedziałaś jak ją robić, bo dla mnie to czarna magia ;) Osobiście miałam już doświadczenia z "dziwnymi" schematami ;) zaczynałam moją Semele 20 razy, zanim mnie olśniło, że wzór jest również na lewej stronie ;P
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna wyszła. Co do początku okrążenia, to moim zdaniem bardzo zgrabnie ci wyszło :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Taka prosta a jaka ładna:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładna serweta. Pozdrawiam gorąco:-)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że do mnie zaglądasz i cieszy mnie to bardzo, jak również kilka słów pozostawionych przez Ciebie w komentarzach.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)